

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 15.0114 mm |
| Width | 13.0048 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 5.9944 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 13.4 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 550 Ω |
| Type | Common Mode Filters for Power Line |
| Current | 10 A |
| Current Rating | 10 A |
| DC Resistance (DCR) | 4 mΩ |
| Max Current Rating | 10 A |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Number of Lines | 2 |
| Inductance | 1.1 µH |
| RMS Current (Irms) | 10 A |
| Series Resistance | 4 mΩ |
| DC Current | 10 A |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 8903
Distributors
pcbx
Unit Price$1.12680
Ext.Price$1.12680
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.12680 | $1.12680 |
| 10 | $0.93273 | $9.32730 |
| 25 | $0.81390 | $20.34750 |
| 50 | $0.79136 | $39.56800 |
| 100 | $0.76944 | $76.94400 |
| 300 | $0.70427 | $211.28100 |
| 500 | $0.64462 | $322.31000 |
| 1000 | $0.61983 | $619.83000 |
| 3000 | $0.59184 | $1775.52000 |
| 5000 | $0.56511 | $2825.55000 |
